W teatrze obowiązują pewne zasady i warto o tym wiedzieć. Postaramy się przedstawić Ci najważniejsze z nich, aby spektakl był dla Ciebie i Twoich towarzyszy prawdziwą radością i odskocznią od codzienności, a nie powodem do wstydu czy niesmaku!

Pamiętaj, że nie musisz obawiać się teatralnego savoir vivre. To proste kwestie, które bardzo łatwo opanujesz. Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu będziesz chciał rozszerzyć temat, to wejdź na stronę internetową https://teatrkomedia.pl/. Znajdziesz tam wiele dodatkowych informacji związanych ze sztuką teatralną, a także opis wielu ciekawych spektakli!

Po pierwsze – nie spóźnij się!

Pierwsza zasada związana jest z punktualnością. Spóźnialscy utrudniają oglądanie spektaklu, przeciskając się przez ludzi zebranych na widowni. Przyjdź na przedstawienie na najpóźniej 15 minut przed jego rozpoczęciem. Będziesz mógł spokojnie zostawić płaszcz w szatni, rozsiąść się, wyciszyć i cieszyć fantastycznym duchowym przeżyciem!

Druga rzecz – nie jedz i nie pij!

No tak, skoro w kinie można jeść i pić, to czemu nie w teatrze? Spożywanie posiłków nie jest mile widziane na widowni, bo może popsuć doznania widowni oraz utrudnić pracę samym aktorom. Nie bierz ze sobą jedzenia, a jeżeli potrzebujesz pić w bardzo gorące dni – możesz zabrać co najwyżej niewielką butelkę wody mineralnej bez gazu. W ten sposób zapewnisz sobie płyny, bez utrudniania oglądania innym.

Ostatnia rzecz – żadnego telefonu!

To ważna kwestia. Przed rozpoczęciem spektaklu najlepiej wyłącz po prostu telefon. Dzwonek czy wibracje mogą bardzo przeszkadzać, a jeżeli zaczniesz szukać telefonu lub – co gorsza – rozmawiać, to nikt nie będzie zadowolony. Wyciszanie czy tryb samolotowy też nie zawsze pomagają, bo może np. odezwać się zapomniana dawno aktualizacja.

Jak widzisz, zasady w savoir-vivre w teatrze są naprawdę proste i łatwo je opanować. Raczej nie powinieneś mieć z tym problemu. Z tego względu już teraz kup bilet i… do zobaczenia na widowni! Ciekawego spektaklu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj