Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach znalezienie urządzenie elektronicznego, którego produkcja nie wymagała wiedzy programisty, jest niemalże niemożliwe. Telefon, komputer czy telewizor to już zupełna norma, aczkolwiek nawet takie sprzęty, jak pralka, lodówka czy piekarnik wykorzystują określone linijki kodu. Świat stale idzie do przodu, dlatego warto zadbać o przyszłość swojego dziecka już teraz. Pozwala na to kurs programowania. Przekonaj się sam, jakie powody przemawiają za zapisaniem swojej pociechy na właśnie takie zajęcia!

Na rynku brakuje programistów

Aktualnie na rynku brakuje grubo ponad pół miliona programistów wedle danych, jakie podaje Komisja Europejska. W samej Wielkiej Brytanii można znaleźć niemalże milion ogłoszeń o pracę właśnie w tej branży. Firmy w Stanach Zjednoczonych szacują, że do 2026 roku będzie brakowało około 250 tysięcy programistów. Z kolei przedsiębiorstwo Deloitte działające na terenie Australii, podało, że w krainie kangurów w 2023 roku będzie aż o 100 tysięcy za mało osób specjalizujących się w IT.

Programowanie, czyli sposób na przyjemną naukę matematyki

Nie jest tajemnicą, że mimo tego, że matematyka to królowa nauk, to wiele dzieci ma z nią spory problem. Część osób twierdzi, że jest ona niezbędna, jeśli chodzi o naukę programowania, a sytuacja jest nieco odwrotna. Niekiedy to umiejętność logicznego kodowania, którą można posiąść na kursie dostępnym na https://robocode.pl/, sprawi, że umiejętności matematyczne twojej pociechy poszybują w górę. Jak to możliwe? W czasie programowania konieczne jest nieświadome wykorzystywanie kątów, ułamków, granic czy innych aspektów nauki, które w matematyce są po prostu niezbędne.

Znajomość kodowania wpływa na rozumienie codziennego świata

Spora część osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak właściwie działają laptopy, telefony czy konsole do gier. Wykorzystujemy je na co dzień, jednak nasza wiedza kończy się na tym, jak uruchomić właśnie te sprzęty. Programowanie to coś, dzięki czemu twoje dziecko będzie w stanie zrozumieć, jak funkcjonują takie urządzenia. Na https://robocode.pl/ twoja pociecha zacznie od największych podstawa, aczkolwiek z czasem będzie w stanie radzić sobie ze znacznie trudniejszymi zadaniami.

Nauka cierpliwości

Znalezienie jednego błędu w kodzie wymaga nieraz anielskiej cierpliwości. To wbrew ogólnie przyjętej opinii, bardzo ważna część pracy każdego programisty. Niekiedy nawet brakujący średnik sprawia, że kod jest do wyrzucenia. Właśnie dlatego konieczne jest stałe szukanie pomyłek, a to bardzo pozytywnie wpływa na naukę cierpliwości, z którą najmłodsi bardzo często mają niemały problem.

Kodowanie to świetna zabawa!

Na samym końcu trzeba wspomnieć o zalecie, która z pewnością przekona twoje dziecko. Kodowanie to naprawdę świetna zabawa! Możliwość stworzenia własnej gry oraz późniejsze zagrania w nią, czyli zobaczenie efektów własnej pracy, to coś, co zachęci każde dziecko. Kurs kodowania nijak się ma do nauki, jaką pamiętamy w szkole. Ta była nieciekawa oraz nużąca. Programowanie to jednak zupełnie inna historia, a dzieci same chętnie będą brały się za naukę kodowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj