Dziecko w wieku 7-8 lat intensywnie się rozwija. Potrafi już czytać, a dzięki czytaniu i intensywnej nauce w szkole, wzbogaca swoje słownictwo. Jak wspierać rozwój ucznia drugiej klasy? Czym są karty pracy i jak wyglądają? Skąd wziąć zadania dla dziecka? Czy można je pobrać bezpłatnie? Sprawdź!

Czym są i jak wyglądają karty pracy?

Karta pracy ucznia to zbiór zadań dla uczniów szkoły podstawowej z klas 1-3. Rozwiązywanie ćwiczeń wspiera naukę:

  • logicznego myślenia, analizowania i wyciągania wniosków,
  • liczenia,
  • określania czasu,
  • czytania i pisania,
  • twórczego myślenia,
  • myślenia przestrzennego,
  • myślenia konkretno- wyobrażeniowego,
  • języka angielskiego.

Oprócz wymienionych umiejętności wypełnianie kart pracy uczy przydatnych zachowań: cierpliwości, wytrwałości, sumienności, skrupulatności, dokładności i samoorganizacji. A sam proces rozwiązywania zadań niweluje u dzieci napięcia, obniża poziom stresu oraz pomaga w skupieniu i zapamiętywaniu. 

Zadania dopasowane są do wieku i umiejętności dzieci w wieku 7-8. Karty pracy pomagają w prowadzeniu zajęć szkolnych, szczególnie przy wprowadzaniu nowych zagadnień lub powtarzaniu aktualnego materiału. Nauczyciele chętnie wykorzystują zadania z kart pracy do sprawdzianów lub jako prace domowe. 

Dzieci uwielbiają krzyżówki, łamigłówki, labirynty, kolorowanki i wycinanki. Ćwiczenia w tej formie wyposażają w niezbędną wiedzę i doskonalą umiejętności, a ich rozwiązywanie sprawia dzieciom wiele radości i satysfakcji. Kolejną zaletą jest jakość wykonania kart – kolory i atrakcyjne obrazki.

Co mogą zrobić rodzice, żeby wesprzeć rozwój dziecka?

Rozwiązywanie zadań zawartych w kartach pracy to świetny sposób spędzania wolnego czasu, np. w czasie ferii lub wakacji. Karty pracy przydadzą się także w czasie podróży – dziecko uniknie w ten sposób znudzenia. Warto wraz z dzieckiem wybrać zadania zgodne z jego zainteresowaniami i aktualnymi potrzebami. 

Na stronie: https://childdevelop.pl/worksheets/tag-klas2-sortpop/ znajdziesz bogatą ofertę zadań dla uczniów drugiej klasy. Co więcej, karty pracy są do bezpłatnego pobrania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj