Obecnie studiuje większość absolwentów szkół średnich, a więc dyplom magistra, nawet bardzo dobrej uczelni nie robi na pracodawcach wrażenia…

Co na studiach?

Czas na uczelni to świetny czas żeby rozpocząć swoją karierę zawodową. Wiele firm jest na tyle elastycznych, że studenci są w stanie dopasować grafik w pracy do rozkładu zajęć na uczelni. Nawet jeśli studiują w trybie dziennym. Każdy wpis w CV zwiększa nasze szanse na znalezienie dobrej pracy po studiach, nawet, jeśli nasza praca ma niewiele wspólnego z kierunkiem studiów. Młody człowiek w pierwszej pracy uczy się obowiązkowości czy obsługi klienta. To bardzo przydatne umiejętności, które zawsze przydadzą się w życiu.

Praca za darmo

W czasie studiów studenci muszą też odbyć obowiązkowe praktyki. Warto wykorzystać tę okazję na zdobycie nie tylko doświadczenia zawodowego, ale przede wszystkim na nawiązanie znajomości w branży. Warto też skorzystać z możliwości, jakie daje program Erasmus. Studenci mają możliwość wyjazdu na zagraniczną uczelnię na semestr lub dwa.  To także okazja do poznania nowych ludzi, ale przede wszystkim możliwość podszkolenia swojej znajomości języków obcych, zwłaszcza angielskiego.

Podsumowując w dzisiejszych czasach  same studia to zdecydowanie za mało. Warto w ich czasie pomyśleć o rozwoju swojej kariery zawodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj